Inwestycje i protesty
Treść
Po sesji w Poroninie
Poroniańscy radni zdecydowali się na środowej sesji zgłosić projekt do konkursu na najlepszy program jednostki samorządu terytorialnego na rzecz osób niepełnosprawnych "Równe szanse, równy dostęp". Wysłuchali także głosów zaniepokojonych mieszkańców Poronina i Murzasichla.
- Chodzi o budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy ośrodku zdrowia oraz budowę dźwigu dla niepełnosprawnych w Zespole Szkół w Poroninie - tłumaczy wójt Bronisław Stoch. - Wcześniej pozyskaliśmy na te cele pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i podpisaliśmy stosowną umowę. Koszt budowy dźwigu to około 27 tysięcy złotych, a koszt podjazdu - około 18 tysięcy. Zakładam, że za miesiąc obie sprawy będą gotowe i rozliczone.
Podczas sesji przekazano także informację o kilku wystąpieniach mieszkańców Poronina, związanych z planowaną modernizacja "zakopianki". Jak się okazje, głosy w gminie są podzielone.
- Z jednej strony odzywają się osoby, domagające się przyspieszenia działań i akceptujące koncepcję architektoniczną nowej drogi, z drugiej głos zabierają mieszkańcy krytykujący założenia architektoniczne i lokalizację nowej "zakopianki" - mówi wójt. - Pozostajemy oczywiście wrażliwi na głosy społeczeństwa, ale jednocześnie chcielibyśmy, żeby gmina i region doczekały się nowoczesnego rozwiązania tego problemu.
Radni wysłuchali także głosu mieszkańców Murzasichla, protestujących przeciwko powstającemu w ich wsi wielkiego apartamentowca. Zdaniem murzasichlan kubatura obiektu znacznie odbiega od założeń projektowych.
- Trudno nam było zająć jakieś stanowisko - przyznaje Bronisław Stoch. - Jako wójt zdecydowałem się rozeznać w sytuacji, ale moje kompetencje są w tym przypadku niewielkie. Pozwolenie na budowę wydaje starostwo.
(KOV)
"Dziennik Polski" 2006-09-22
Autor: ab