Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Powstała Rada Sportu

Treść

W Szczawnicy zainaugurowała działalność Rada Sportu, powołana jako zespół o charakterze opiniodawczym i konsultacyjnym. Pierwszą sprawą, jaką zajęli się jej członkowie, była organizacja tegorocznych zawodów międzyszkolnych - Małego Pucharu Burmistrza w konkurencjach alpejskich i snowboardzie.

Konieczność powołania rady wynika ze znowelizowanych przepisów Ustawy o kulturze fizycznej. W Szczawnicy przed kilkoma dniami odbyło się spotkanie inaugurujące działalność takiego gremium. Jego przewodniczącym został Aleksander Śmietana, reprezentujący Klub Sportowy Pieniny, na zastępcę wybrano Wojciecha Wierciocha z KS Jarmuta, natomiast sekretarzem została Wanda Śmietańska z Miejskiego Przedszkola Publicznego. Pozostali członkowie Rady Sportu to: Stefan Przychodzki, reprezentujący Miejskie Przedszkole Publiczne, Józef Dyda i Robert Smolarski (obaj z SP nr 1), Andrzej Kozłecki z SP nr 3, Dorota Cebula i Jacek Żebracki (oboje z Publicznego Gimnazjum), Józef Sarata z Komisji Edukacji i Spraw Społecznych Rady Miasta Szczawnica, Artur Szpałek z Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Adam Salamon z KS Jarmuta oraz Stanisław Węglarz z KS Pieniny.

Powołana przez burmistrza Rada Sportu ma trzy główne cele. Jednym jest opiniowanie zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu, a zwłaszcza strategii rozwoju miasta, budżetu, projektów uchwał, programów bazy sportowej czy planów imprez sportowych i rekreacyjnych. W grę wchodzi także diagnozowanie potrzeb z tej dziedziny oraz współorganizowanie imprez sportowych i rekreacyjnych w Szczawnicy. Nie znaczy to jednak, że radzie nie mogą być powierzone inne zadania niż te sportowo-rekreacyjne.

Członkowie rady, wybrani na dwuletnią kadencję, sprawują swoje funkcje społecznie; za udział w posiedzeniach nie przysługuje im wynagrodzenie czy rekompensata za utracone zarobki. W trakcie trwania kadencji burmistrz ma możliwość dokonania zmian w składzie rady.

(TEZ)

"Dziennik Polski" 2006-01-13

Autor: ab